Šetříme vám čas a peníze

Tvoříme, podporujeme
a exportujeme chytrá řešení

Design & Data Hackathon přinesl nové pohledy na vývoj zeleně, dopravu nebo sportování

Design & Data Hackathon přinesl nové pohledy na vývoj zeleně, dopravu nebo sportování

Jak se budou vyvíjet lesní plochy a zeleň? Nebo jak uzpůsobit sportovní vyžití aktuálnímu počasí a stavu ovzduší? Tyto i další zajímavá řešení přinesl Design & Data Hackathon, který proběhl 31.5.-2.6. v Impact Hub Ostrava.

Hackathon na jednom místě propojil IT nadšence, datové analytiky a vývojáře s experty, aby po úvodním pátečním design sprintu o víkendu dva dny intenzivně v týmech přemýšleli a díky poskytnutým datovým setům a open datům navrhovali nová řešení.  

Vítězný tým postavil projekt vývoje lesů a zeleně na analýze ortofotosnímků pořízených multispektrální kamerou, která může zjednodušit katalogizaci a v kombinaci s využitím dronů také zrychlit a zlevnit sběr dat. Porota ocenila přínosy projektu na principech Tech for Good a společenský přesah. I proto vítězové získali 50 tisíc korun.  

Účastníci hackathonu měli k dispozici data a mentory z různých organizací napříč ČR – Dopravního podniku Ostrava, od společností Koordinátor ODIS, Keboola, Meteopress, Codiac.io, Stora Enso, Impact Hub a dalších.

Cenami pro účastníky hackathonu přispěly společnosti Liftago, Kiwi.com, JRK Waste Management a Dáme jídlo.

Více informací o hackathonu najdete na www.ddatahack.cz.

Design & Data Hackathon je součástí programu na podporu inovací, který realizuje spolek Hub for Change a je financován z dotace Moravskoslezského kraje.