Vítězné projekty

VÍTĚZNÉ PROJEKTY

ZDRAVOTNICTVÍ

Absolutní vítěz soutěže:

Zejména sociálním a zdravotnickým zařízením, typicky léčebnám dlouhodobě nemocných poskytl Ústav vývoje a klinických aplikací 4 telemedicínské terminály, které obsahují např. měření EKG, glukometr, oxymetr, spirometr, teploměr, či tlakoměr. 

Tyto terminály snímají naměřené hodnoty a datovou sítí je přenáší do tzv. "portálu pacienta" (softwarového rozhraní pro shromažďování údajů). Tyto měřené údaje se zaznámenávají do pacientovy elektronické lékařské karty. Ošetřující lékař tak na dálku (např. z domova) může sledovat fyziologické funkce pacienta a konzultovat jeho zdravotní stav. Systém tak šetří čas a peníze, které by byly nutné např. na přepravu těžce pohyblivého pacienta, pro kterého by byl navíc převoz nepříjemný nebo neproveditelný, a na cestu lékaře do specializovaného zařízení.

 

DOPRAVA

Vítěz soutěže:

Na vybrané budovy v majetku Moravkoslezského kraje firma  ELEKTRO-PROJEKCE s.r.o. nainstalovala 7 kusů tzv. "wallboxů" - malých rychlodobíjecích stanic pro elektromobily a elektrokola. 
Ty dokážou nabít za krátký čas až 80 procent baterie s dojezdem na 50 kilometrů.

Wallboxy byly instalovány na místa, kde se lidé s elektromobily zdrží delší dobu, např. u nemocnic nebo u škol. 

Konkrétní přehled míst nalzenete na stránkách: www.krajskenabijecky.cz, kde lze také zjistit, kolik lidí už wallbox využilo. Informace o nabíječkách v ČR naleznete také na webu: www.evmapa.cz
Nabíjet můžete po celý rok 2018 zcela zdarma.

 

Podpořený projekt:

Pro rozšíření vize chytrých zastávek instalovala společnost Netspot na území Moravkoslezského kraje šest Wi-Fi hotspotů pro příjem bezplatného internetového připojení.

 

Podpořený projekt:

  • Vybudování veřejné rychlonabíjecí stanice pro elektromobily v Karviné
    CDS CARS s.r.o.
    Medailonek ke shlédnutí

Společnost CDS CARS s.r.o. vybudovala v Karviné zcela unikátní rychlodobíjecí stanici na principu EV Smart. Ta umožní dobíjet elektromobily řádově v desítkách minut.

 

 ÚSPORY

  • Zero Waste City
    ENERGO SOLUTIONS s.r.o.
    Medailonek ke shlédnutí

Firma Zero Waste City je malý ostravský start-up, která se zabývá vývojem aplikace, která bude mapovat dostupné kontejnery na tříděný odpad, sběrné dvory a místa, kam lze ukládat odpad.

V návaznosti na tuto aplikaci bylo v Ostravě (obvod Ostrava-Jih a Ostrava-Poruba) a Krnově osazeno několik desítek odpadkových košů QR kódy. Pokud občané uvidí plný koš, mohou přes tuto aplikaci nasnímat QR kód a upozornit tak technické služby, které se mohou rychle postarat o úklid.

Aplikaci si můžete stáhnout zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=zerowastecity.zerowastecityapp&hl=cs


INFRASTUKTURA

Tým vývojářů společnosti ha-vel internet s.r.o. vyvinul speciální webovou a mobilní aplikaci s vizualizací a intepretací dat získaných ze 40 senzorů hluku s komunikačním rozhraním sítě LoRa a 40 senzorů teploty a vlhkosti vzduchu.

Občané se mohou v rámci aplikace zaregistrovat a na e-mail a mohou tak být průbněžně informováni o aktuálních hodnotách hluku, či teploty v Ostravě, včetně vizuálních map. Na základě těchto dat tak mohou uzpůsobit svoje oblečení, styl jízdy atd.

Detailnější informace nalezente na webu: www.mskchytre.cz

 

DEBYROKRATIZACE

Společnost GARVIS Solutions s.r.o. poskytla několik licencí svého softwarového řešení systému Reenio pro vybrané obecní úřady v Moravkoslezském kraji, a to v Brušperku, Bílovci a Bašce.

Jedná se o webovou aplikaci, přes kterou si může občan zarezervovat konkrétní datum a čas návštěvy úřadu či instituce pro svá jednání. Tento systém umožní registraci žadatelů, kteří mohou na základě své rezervace dostávat upozornění SMS zprávou. (Např. kdy mají podat jaký dokument úřadům, atd.)

Back to Top